Masažo poveikis visam organizmui

Kiekvienas žmogus beveik kasdien taiko masažą savarankiškai. Įgimtas noras skaudamą vietą liesti, glostyti, trinti ir yra masažo pagrindas.

Masažas teikia naudą ne tik gerinant psichoemocinę, bet ir fizinę būklę. Jis gali būti atliekamas prieš ar po sportinės veiklos, siekiant sumažinti traumų riziką, atstatyti raumenų funkcinę būklę, taip pat tai yra efektyvus būdas esant raumenų-skeleto sistemos traumoms, įvairaus pobūdžio skausmams ar atsistatant po operacijų. Taip pat mažinamas stresas, depresijos sukeliami simptomai bei nerimas.

Įrodyta, jog dėl masažo poveikio limfos tekėjimo greitis padidėja 8 kartus, kai naudojant šilumą tik 2-4 kartus. Taip pat deguonies patekimas į audinius gali padidėti 10-15 proc.

Masažas turi poveikį ir atskirai organizmo sistemoms:

  • Odai – gerina odos mitybą, elastingumą, tonusą. Greičiau pašalinamos epidermio ląstelės, aktyvuojama prakaito ir riebalų liaukų veikla. Taip pat pakyla odos temperatūra (lokaliai ir šalia esančių audinių) ir padidėja odos atsparumas išoriniams neigiamiems veiksniams.

  • Nervų sistemai – sumažina skausmo pojūčius, nuovargį, suteikia žvalumo, lengvumo jausmą, pakelia darbingumą. Tam tikrų odos segmentų masažavimas sukelia vidaus organų atsaką, pavyzdžiui, taikant vibracinį masažą skrandžio srityje pegerėja skrandžio sulčių sekrecija.

  • Raumenimspadidėja raumenų tonusas, darbingumas, elastingumas, gerėja jų susitraukimas. Taikant įvairias vibracijos technikas sumažėja raumenų nuovargis, skatinami atstatomieji procesai. Maigymu maksimaliai pakeliamas raumens darbingumas. Greičiau dingsta nuovargis, nei pasyvai ilsintis ar atliekant šilumos procedūras.

  • Širdies – kraujagyslių sistemai – masažuojant galvą, apykaklę, pečių ir skrandžio sritis sergantiems hipertenzija, mažėja arterinis kraujospūdis. Sergantiems hipertonija, masažuojant apykaklės zoną, aktyvuojama kapiliarų kraujotaka, mažėja širdies susitraukimų dažnis, sistolinis kraujospūdis. Masažuojant kojas, gerėja viršutinių galūnių kraujotaka.

  • Medžiagų apykaitai ir vidaus organams – padidėjus audinių temperatūrai suaktyvėja metaboliniai procesai, keičiasi hormonų santykis. Masažas  aktyviai  veikia  mineralų  ir  baltymų  apykaitą, padidina  druskų, šlapalo, šlapimo rūgšties išsiskyrimą.

  • Kvėpavimo sistemai – kai masažuojama nugara, krūtinė, kvėpavimas tampa gilesnis nei įprastai. Suaktyvėję metabolizmo procesai skatina greitesnį anglies dioksido pasišalinimą. Nustatyta, jog atliekant masažą prieš fizinį krūvį dujų apykaita pagreitėja apie 10-20 proc., o atliekant masažą po fizinio krūvio 95-130 proc.

Kviečiame išbandyti mūsų gydomojo masažo paslaugas ir pajusti masažo naudą.

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Ši svetainė naudoja slapukus ir prašo jūsų asmeninių duomenų, kad pagerintų jūsų naršymo patirtį.