Kas tie trigeriniai taškai?

Daugelis mūsų yra girdėje apie trigerinius taškus, tačiau ar jie yra pavojingi ir kaip su jais kovoti?

Prasta laikysena yra vienas pagrindinių trigerinių taškų formavimąsi lemiančių veiksnių. Jei galvos padėtis yra išstumta į priekį, turite apvalių pečių laikyseną, kalbate telefonu palenkę galvą į vieną pusę, ilgai sėdite, stovite ar vairuojate, didelė tikimybė, kad turite susiformavusių trigerinių taškų. Būtent monotoniškas judelių atlikimas lemia skausmingų taškų atsiradimą. Trigerinių taškų formavimuisi taip pat turi įtakos: alergija ar hiperjautrumas, estrogenų arba skydliaukės hormonų trūkumas, vitamino B, C, geležies, folio rūgšties trūkumas.

Svarbu žinoti, jog skaudama vieta ne visada nurodo tikslią skausmo priežasties vietą. Įsitempę kaklo raumenys gali lemti galvos skausmo atsiradimą (1 paveikslas).

 o dėl trigerinių taškų apatinėje nugaros dalyje skausmas gali plisti į sėdmens ar klubo sritį (2 paveikslas).

Taip pat pirminiai trigeriniai taškai vienoje kūno vietoje (labiau centrinėje dalyje) gali lemti antrinių trigerinių taškų atsiradimą distaliau (toliau nuo kūno centro). Tokiu atveju pirmiausia reiktų atpalaiduoti pirminį tašką, nes jį atpalaidavus antriniai taškai tampa mažiau aktyvūs. Antrieji taškai dažnai gali pasirodyti atsparūs gydymui, tačiau tai išnyksta, kai susilpnėja pirminis skausmo židinys. 

Dažnai iš mūsų, kineziterapeutų, išgirsite patarimą: „Stebėkite savo laikyseną vairuojant“, „Stebėkite savo laikyseną, kai dirbate kompiuteriu“, „Kontroliuokite kūno padėtį miegant“. Būtent savistaba, reguliarus pratimų atlikimas, įsitempusių vietų atpalaidavimas yra raktas sėkmingam skausmingų taškų atpalaidavimui ar jų formavimosi prevencijai.

Kviečiami apsilankyti masažo procedūroje ir pagerinti savijautą.

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Ši svetainė naudoja slapukus ir prašo jūsų asmeninių duomenų, kad pagerintų jūsų naršymo patirtį.